VRER-ravit 17.03.2019

>> KILPAILUT JÄRJESTÄÄ RJAZÀN TROTTERS

Osallistuminen / Rajoitukset
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Lähtö 1, 3 hevosta / omistaja, lähdössä juostaan karsinnat tarvittaessa.
>> Keksityt kuskit ovat sallittuja, ohjastajaa ei ole myöskään pakko merkitä !
>> Money Maker Memorial-karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja.
>> Olympia-ajokarsintaan 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:
>> MUISTATHAN BR-TAGIN ILMOITTAUTUMISEESI !
>> Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: rjazanvrer1.

Osallistuminen päättyy 16.03.2019, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )

Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, Rjazán Winter Monté 2019, m.18,0 aikaiset ja nopeammat lämminveriset.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, Olympia-ajo 1. karsinta, yli 5-vuotiaat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 1. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 2. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 3. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial-finaali, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset -
EI AVOINTA OSALLISTUMISTA, OSALLISTUJAT TULEVAT KARSINNOISTA !

p. 30 000v€ + loimi - 18 000v€ - 12 000v€ - 6000v€ (- 3000v€).



Osallistujat / Tulokset:
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, Rjazán Winter Monté 2019, m.18,0 aikaiset ja nopeammat lämminveriset.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.

Karsinta 1.
voittosumma: 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€ - 50v€
1. 11v o Hawke Ach / (ARO) 12,1a (15,4ma) -- 01.16,6make
2. 8v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,1ake (m16,4ke) -- 01.17,2make
3. 10v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,1a (m15,3a) -- 01.17,3make
4. 10v t Rjazán Morana / (ARO) 11,2a (15,2ma) -- 01.17,4make
5. 12v o Masters of Reality / (Unia) 15,4make -- 01.17,4make
6. 8v o Speedrunner / Eero (Team Lily) m15,1aly -- 01.17,5make
7. 8v t Let Me Kick / (Unia) 14,6mke -- 01.18,1make
8. 8v t Prestige Elite / (SnRa) 12,5a (m15,6) -- 01.18,1make
9. 8v t Rainsong Izolda / (RuKo) 17,2maly -- 01.18,4make x
10. 8v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 12,2aly (m16,5ke) -- 01.18,5make x

Karsinta 2.
voittosumma: 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€ - 50v€
1. 6v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 13,4aly (17,6make) -- 01.16,3make
2. 9v o Starscream Snilli / (RuKo) 17,4maly -- 01.16,4make x
3. 6v t Rjazán Excuse Me ! / (RuKo) 16,4mke -- 01.16,4make
4. 11v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 10,1a (m14,5a) -- 01.17,2make x
5. 11v o Battlemage Ach / (ARO) 10,2a (16,3ma) -- 01.17,2make
6. 6v t Serendipity Duán / Serena (DS) 11,5aly (m17,6ke) -- 01.17,3make
7. 7v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 13,1aly (16,6mke) -- 01.18,2make

Hylätty
9v o Last Cherokee / (Unia) 15,4make -- - hpl
10v t Imperial Ach / Minttu (RDT) 11,2aly (17,2make) -- - k

FINAALI.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.
1. 6v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 13,4aly (17,6make) -- 01.16,1make
2. 6v t Rjazán Excuse Me ! / (RuKo) 16,4mke -- 01.16,2make
3. 8v o Speedrunner / Eero (Team Lily) m15,1aly -- 01.16,2make xx
4. 12v o Masters of Reality / (Unia) 15,4make -- 01.16,5make x
5. 10v t Rjazán Morana / (ARO) 11,2a (15,2ma) -- 01.17,2make
6. 11v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 10,1a (m14,5a) -- 01.17,4make
7. 10v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,1a (m15,3a) -- 01.17,4make
8. 11v o Battlemage Ach / (ARO) 10,2a (16,3ma) -- 01.17,4make
9. 6v t Serendipity Duán / Serena (DS) 11,5aly (m17,6ke) -- 01.17,5make
10. 8v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,1ake (m16,4ke) -- 01.18,2make
11. 9v o Starscream Snilli / (RuKo) 17,4maly -- 01.18,4make
12. 11v o Hawke Ach / (ARO) 12,1a (15,4ma) -- 01.18,4make x

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, Olympia-ajo 1. karsinta, yli 5-vuotiaat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

1. 10v o Unian Korona / (Unia) 22,2 -- 01.24,3ake
2. 9v o Viilunki / Decne (DeVi) 21,4ake -- 01.24,3ake
3. 7v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 01.24,3ake
4. 8v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 24,6a -- 01.24,4ake
5. 8v o Duanin Lohdutus (DS) 24,8aly -- 01.25,2ake
6. 9v t Nummen Noita / (Koivula) 01.20,1ake -- 01.25,5ake
7. 6v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 24,1a -- 01.26,3ake
8. 7v t Kehvelin Kapina / (Karanteeni) 23,1ly -- 01.26,4ake x
9. 14v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 21,1aly -- 01.26,4ake
10. 10v t Radikalin Villimimmi / Leena (RDT) 22,4aly -- 01.26,5ake
11. 8v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.24,1ke -- 01.26,6ake
12. 8v o Ruskon Kurko / (RuKo) 22,3ake -- 01.26,6ake

VARA:
10v t Ruskon Felicia / (RuKo) 24,1ake --
11v t AH Ettäsilleen (DS) 21,2aly --
8v t AH Hösthäxa / (ARO) 23,5a --
10v t Sinkosinko / Matias (NaSe) 21,2aly --
9v t Snillin Karpalo / (SnRa) 21,3a --
7v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.24,3ke --
10v o Unian Runoralli / (Unia) 22,5a --
10v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a --
8v o Iki-Elmo / (Koivula) 01.23,3ake --
8v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 23,2aly --

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 1. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

1. 7v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 11,3aly -- 01.12,1aly x
2. 4v o Nightprowler RC / (Koivula) 01.13,3ake -- 01.12,2aly
3. 6v t Goldendest Duán (DS) 13,6aly -- 01.12,2aly
4. 7v t Shakethatbrass / (ARO) 11,5a -- 01.12,2aly x
5. 6v t Dragonlily Speed / (SnRa) 13,2a -- 01.13,2aly
6. 11v t Quite Jaded / (Unia) 10,3 -- 01.13,3aly
7. 8v o Wayward Ach / Jannica (APR) 13,4aly -- 01.13,5aly xx
8. 7v o François Ach / (RuKo) 13,5aly -- 01.13,5aly xx
9. 10v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 11,0ake -- 01.13,5aly xx
10. 11v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 13,2a -- 01.14,1aly xx
11. 6v t Northpearl MacLily / Tuukka (Team Lily) 13,4a -- 01.14,2aly xx
12. 3v t No Man No Cry / (Valmari) 13,3 -- 01.14,3aly

VARA:
6v t Kozyrnaja / (RuKo) 13,3aly --
7v o Rjazán Afinogen (DS) 13,5aly --
6v o Impala Ach / (ARO) 13,1a --
12v o He Talks To Me / Henni (NaSe) 11,6aly --
5v t Ramona Snilli / (SnRa) 13,1a --
11v o Psychédelic Rus / (Unia) 10,3a --
11v t Electra Snilli / Juha (Team Lily) 11,1aly --
13v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 12,3a --

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 2. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

1. 9v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,1aly
2. 9v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 12,7a -- 01.12,2aly
3. 7v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,4aly -- 01.12,2aly
4. 6v o Golden Amazing / Veikko (Team Lily) 10,4a -- 01.12,5aly x
5. 12v o Just Chaos / (Unia) 10,6a -- 01.12,5aly
6. 8v t Horror Pomp / (ARO) 11,4a -- 01.12,6aly x
7. 7v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 12,4ke -- 01.13,2aly
8. 6v t Whisper in the Wind / (Karanteeni) 10,2aly -- 01.13,3aly x
9. 4v t Chillbattle Snilli / Decne (DeVi) 13,1ake -- 01.13,3aly x
10. 9v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 10,9ake -- 01.13,6aly
11. 7v o K. Salesman Eve / Jorma (Duo) 13,2 -- 01.14,5aly

Hylätty
8v o Akawain Duán (DS) 11,5aly -- - hll

VARA:
7v o Saltas Brutal Rich / (RuKo) 13,1ake --
8v o Sacré Yezekael (DS) 13,1aly --
10v o Radical Riddler / (ARO) 10,1a --
10v o Grand Abs / Atte (NaSe) 10,5aly --
7v t Fashion Snilli / (SnRa) 10,4a --
12v t Monique Smoke / (Unia) 10,3a --
6v o Midnight Brave / henri (Team Lily) 12,4a --
9v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 13,2a --
6v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 12,2aly --

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial 3. karsinta, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500 v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€.

1. 9v o Just In Case Unia / (Unia) 12,1a -- 01.12,3aly x
2. 10v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly -- 01.12,4aly x
3. 6v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- 01.12,6aly x
4. 6v o Crimescene Unia / (SnRa) 11,2a -- 01.12,6aly
5. 5v t Dramatic RC / Piia (RDT) 13,4ly -- 01.13,4aly
6. 9v o Sébastien Duán (DS) 11,1aly -- 01.13,4aly
7. 13v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 10,5a -- 01.13,5aly xx
8. 7v o Radical Alter Ego / (RuKo) 12,4ake -- 01.14,1aly
9. 8v o K. Mr Magoo / Jorma (Duo) 12,3 -- 01.14,3aly
10. 5v o Starbrow Blaze / Viveka (Team Lily) 13,2a -- 01.14,4aly
11. 6v o Big Flash / (Karanteeni) 10,2aly -- 01.14,4aly
12. 7v o Kapiton Duán / (RuKo) 12,2aly - 01.14,6aly

VARA: 1 hevonen mukaan.
7v o Kapiton Duán / (RuKo) 12,2aly -
9v o Quousic RAT (DS) 11,2ake --
9v t Veilfire Ach / (ARO) 11,5a --
12v o He's My Hero / Harri (NaSe) 10,2aly --
7v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a --
9v o Crimewave / (Unia) 12,0 --
6v t Wild Candy Princess / Emilia (Team Lily) 12,5a --
9v t Destroyer / Inka (RDT) 13,4aly --

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, Money Maker Memorial-finaali, 13,9 ja nopeammat lämmiveriset -
EI AVOINTA OSALLISTUMISTA, OSALLISTUJAT TULEVAT KARSINNOISTA !

p. 30 000v€ + loimi - 18 000v€ - 12 000v€ - 6000v€ (- 3000v€).


1. 9v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 12,7a -- 01.12,1aly
2. 7v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,4aly -- 01.12,3aly
3. 7v t Shakethatbrass / (ARO) 11,5a -- 01.12,4aly
4. 6v o Golden Amazing / Veikko (Team Lily) 10,4a -- 01.12,5aly
5. 7v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 11,3aly -- 01.12,5aly
6. 9v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,5aly
7. 6v o Crimescene Unia / (SnRa) 11,2a -- 01.12,5aly x
8. 6v t Goldendest Duán (DS) 13,6aly -- 01.13,4aly
9. 9v o Just In Case Unia / (Unia) 12,1a -- 01.13,4aly
10. 4v o Nightprowler RC / (Koivula) 01.13,3ake -- 01.14,1aly x
11. 10v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly -- 01.14,4aly

Hylätty
6v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- - hml

Ulkoasu © M Layouts
Kilpailut