VRER-ravit 10.09.2019

>> KILPAILUT JÄRJESTÄÄ RJAZÀN TROTTERS

Näissä raveissa juostaan Virtuaalimestaruus 2019 - karsinnat sekä finaali.

Osallistuminen / Rajoitukset
>> Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER-kalenterista !
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Päälähdön karsintoihin 1 hevonen + 2 varahevonen / omistaja / karsinta.
>> Kahdesta ensimmäisestä karsinnasta viisi parasta ja kolmannesta karsinnasta kuusi parasta finaaliin !
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:
>> MUISTATHAN BR-TAGIN ILMOITTAUTUMISEESI !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !
Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: rjazanvrer8.

Osallistuminen päättyy 09.09.2019, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )

Lähdöt
Lähtö 1. Virtuaalimestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 2. Virtuaalimestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 3. Virtuaalimestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 4. Virtuaalimestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 5. Virtuaalimestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 6. Virtuaalimestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 7. Virtuaalimestaruus - finaali, Tasoitusajo 2600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset, ei avointa osallistumista !
p. 50 000v€ - 25 000v€ - 15 000v€ - 10 000v€ - 5000v€.

Lähtö 8. Virtuaalimestaruus - finaali, Tasoitusajo 2600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset, ei avointa osallistumista !
p. 50 000v€ - 25 000v€ - 15 000v€ - 10 000v€ - 5000v€.



Osallistujat / Tulokset:

Lähtö 1. Virtuaalimestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Osallistujat:
12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake --
8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a --
10v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,2a --
13v o J.T. Vinnare / Niina (StRa) 21,2ake (29,8make) --
7v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.23,7kp --
11v t Ruskon Helmiina / (RuKo) 23,5ake --
11v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a --
11v t Purnin Tosikko / Heli (Team Ninitra) 23,2a --
12v t Tierra's Bahula / Tierra (StRa) 19,2aly (27,1maly) --
8v o Unian Viikinki / (SnRa) 23,5a --
7v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,4aly --
8v t Draupnir Snilli / (RuKo) 23,3ake -
13v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a --
9v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 22,3a --
7v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.23,3ake --

HYLÄTTY OSALLISTUJA, 7v t Snillin Aallotar / (SnRa) 24,5a -- -- ennätys yli 24,0 !

TULOKSET:
1. 8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 22,2ly - FINAALIIN.
2. 7v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,4aly -- 22,4ly - FINAALIIN.
3. 12v t Tierra's Bahula / Tierra (StRa) 19,2aly (27,1maly) -- 22,5ly - FINAALIIN.
4. 8v o Unian Viikinki / (SnRa) 23,5a -- 22,6ly - FINAALIIN.
5. 11v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a -- 22,8ly - FINAALIIN
6. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake -- 23,0ly
7. 11v t Ruskon Helmiina / (RuKo) 23,5ake -- 23,2ly
8. 13v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a -- 23,3ly
9. 13v o J.T. Vinnare / Niina (StRa) 21,2ake (29,8make) -- 23,4ly
10. 7v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.23,7kp -- 23,5ly
11. 11v t Purnin Tosikko / Heli (Team Ninitra) 23,2a -- 23,7ly
12. 9v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 22,3a -- 23,9ly
13. 8v t Draupnir Snilli / (RuKo) 23,3ake - 24,1ly
14. 10v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,2a -- 24,3ly
15. 7v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.23,3ake -- 24,5ly

Lähtö 2. Virtuaalimestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Osallistujat:
13v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly --
8v o Nattåska / (ARO) 20,9a --
10v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a --
14v t Tierra's Filippa / Tierra (StRa) 21,2aly --
7v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 20,0a --
8v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.21,5kp --
11v t Woimamimmi / (RuKo) 23,4aly --
14v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a --
14v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a --
14v t Savun Justiina / (SnRa) 21,3a --
7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.20,5kp --
12v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 21,4aly --
10v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a --
9v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,3a --
8v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.21,3aly --

TULOKSET:
1. 9v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,3a -- 21,8ly - FINAALIIN.
2. 10v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a -- 22,0ly - FINAALIIN.
3. 14v t Savun Justiina / (SnRa) 21,3a -- 22,1ly - FINAALIIN
4. 13v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly -- 22,3ly - FINAALIIN
5. 8v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.21,5kp -- 22,4ly - FINAALIIN
6. 14v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 22,5ly
7. 14v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a -- 22,7ly
8. 7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.20,5kp -- 22,8ly
9. 10v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a -- 22,9ly
10. 11v t Woimamimmi / (RuKo) 23,4aly -- 23,0ly
11. 14v t Tierra's Filippa / Tierra (StRa) 21,2aly -- 23,2ly
12. 12v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 21,4aly -- 23,4ly
13. 8v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.21,3aly -- 23,6ly
14. 7v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 20,0a -- 23,7ly
15. 8v o Nattåska / (ARO) 20,9a -- 23,9ly

Lähtö 3. Virtuaalimestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Osallistujat:
10v o Ruskon Kurko / (RuKo) 20,3ake --
8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a --
11v o Purnin Esaias / Eugenia (Team Ninitra) 22,9a --
15v o Tierra's Andre / Tierra (StRa) 20,5aly --
10v t Duanin Jessiina / (SnRa) 21,2a --
8v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.21,5ake --
7v o Naurun Tyrskä / Juha (Väinölä) 01.20,2a --
12v o Theotorden / (RuKo) 21,4aly --
15v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a --
12v o Velikulta RC / Heli (Team Ninitra) 21,6a --
10v t Tierra's Deluna / Sanna (StRa) 22,7aly --
8v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 21,2a --
7v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.22,4ake --
12v o Unian Virikipinä / (RuKo) 21,2aly --
10v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a --
11v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a --

VARA:
1 ei mahtunut mukaan !
7v o Kismitti KAS / Tino (KADO) 1.22,2aly --

TULOKSET:
1. 7v o Naurun Tyrskä / Juha (Väinölä) 01.20,2a -- 21,5ly - FINAALIIN.
2. 10v o Ruskon Kurko / (RuKo) 20,3ake -- 21,6ly - FINAALIIN.
3. 8v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.21,5ake -- 21,8ly - FINAALIIN.
4. 8v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 21,2a -- 21,9ly - FINAALIIN.
5. 15v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a -- 22,0ly - FINAALIIN.
6. 15v o Tierra's Andre / Tierra (StRa) 20,5aly -- 22,1ly - FINAALIIN.
7. 7v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.22,4ake -- 22,2ly
8. 12v o Velikulta RC / Heli (Team Ninitra) 21,6a -- 22,4ly
9. 10v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 22,5ly
10. 12v o Theotorden / (RuKo) 21,4aly -- 22,6ly
11. 11v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 22,7ly
12. 10v t Duanin Jessiina / (SnRa) 21,2a -- 22,9ly
13. 8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 23,0ly
14. 12v o Unian Virikipinä / (RuKo) 21,2aly -- 23,1ly
15. 10v t Tierra's Deluna / Sanna (StRa) 22,7aly -- 23,2ly
16. 11v o Purnin Esaias / Eugenia (Team Ninitra) 22,9a -- 23,5ly

Lähtö 4. Virtuaalimestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Osallistujat:
6v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 13,2aly --
9v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a --
5v t Nebula Beast / Upi (GWT) 13,2aly --
9v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 11,3a --
12v o Batlou of Son / Tierra Tierra (StRa) 10,4aly --
10v t Rosamund Snilli / (SnRa) 10,9a --
8v t Problematic Shav / (RuKo) 12,2aly --
8v o Impala Ach / (ARO) 11,5a --
11v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 13,3a --
12v t Rita Kind / Niina (Stra) 10,1aly --
10v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,3a --
10v o François Ach / (RuKo) 12,3aly --
8v t Cobra Lily Ach / (ARO) 11,4a --
10v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a --

TULOKSET:
1. 10v t Rosamund Snilli / (SnRa) 10,9a -- 11,2ly - FINAALIIN.
2. 8v t Cobra Lily Ach / (ARO) 11,4a -- 11,3ly - FINAALIIN.
3. 9v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 11,3a -- 11,4ly - FINAALIIN.
4. 11v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 13,3a -- 11,6ly - FINAALIIN.
5. 10v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,3a -- 11,8ly - FINAALIIN.
6. 10v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 12,0ly
7. 8v o Impala Ach / (ARO) 11,5a -- 12,1ly
8. 8v t Problematic Shav / (RuKo) 12,2aly -- 12,3ly
9. 9v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 12,5ly
10. 12v o Batlou of Son / Tierra Tierra (StRa) 10,4aly -- 12,7ly
11. 6v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 13,2aly -- 12,8ly
12. 5v t Nebula Beast / Upi (GWT) 13,2aly -- 12,9ly
13. 12v t Rita Kind / Niina (Stra) 10,1aly -- 12,9ly
14. 10v o François Ach / (RuKo) 12,3aly -- 13,0ly

Lähtö 5. Virtuaalimestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Osallistujat:
8v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly --
10v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a --
9v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 10,9a --
12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,1aly --
10v t Greninja Snilli / (SnRa) 10,1a --
9v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 11,8ake --
7v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a --
5v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 13,9a --
9v t Golda 'n Beauty / Henna (StRa) 11,5aly --
5v t Just For Fun RC / (SnRa) 12,5a --
10v o Starscream Snilli / (RuKo) 12,1aly --
12v o Radical Riddler / (ARO) 10,1a --
7v t Me Or You Gue / (SnRa) 12,5a --

TULOKSET:
1. 5v t Just For Fun RC / (SnRa) 12,5a -- 11,0ly - FINAALIIN.
2. 9v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 10,9a -- 11,1ly - FINAALIIN.
3. 8v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly -- 11,3ly - FINAALIIN.
4. 10v o Starscream Snilli / (RuKo) 12,1aly -- 11,4ly - FINAALIIN.
5. 10v t Greninja Snilli / (SnRa) 10,1a -- 11,6ly - FINAALIIN.
6. 10v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a -- 11,7ly
7. 9v t Golda 'n Beauty / Henna (StRa) 11,5aly -- 11,9ly
8. 12v o Radical Riddler / (ARO) 10,1a -- 12,0ly
9. 5v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 13,9a -- 12,1ly
10. 7v t Me Or You Gue / (SnRa) 12,5a -- 12,3ly
11. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,1aly -- 12,5ly
12. 7v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a -- 12,7ly
13. 9v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 11,8ake -- 12,9ly

Lähtö 6. Virtuaalimestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.

Osallistujat:
10v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake --
7v o Jorah Duán / (ARO) 11,7a --
6v t Rjazán Blue Freesia / Viveka (Team Lily) 11,9a --
11v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 10,7a --
7v o ST Ballo / Niina (StRa) 10,6aly --
7v t Dragonlily Speed / (SnRa) 11,8a --
10v o Radical Alter Ego / (RuKo) 10,3ake --
12v t Rjazán Morana / (ARO) 10,4a --
12v o Labyrinthian Lies / Heli (Team Ninitra) 10,1a --
9v t Grandezza Kind / Tierra (StRa) 12,0aly --
9v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,4a --
9v t Renáta Duán / (RuKo) 11,7 --
8v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a --
11v t Mildred Burn / Sylve (Team Ninitra) 12,4a --
9v o Lancelot Snilli / (SnRa) 10,4a --

TULOKSET:
1. 8v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a -- 11,2ly - FINAALIIN.
2. 11v t Mildred Burn / Sylve (Team Ninitra) 12,4a -- 11,3ly - FINAALIIN.
3. 6v t Rjazán Blue Freesia / Viveka (Team Lily) 11,9a -- 11,4ly - FINAALIIN.
4. 10v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake -- 11,4ly - FINAALIIN.
5. 7v t Dragonlily Speed / (SnRa) 11,8a -- 11,6ly - FINAALIIN.
6. 12v t Rjazán Morana / (ARO) 10,4a -- 11,9ly - FINAALIIN.
7. 7v o Jorah Duán / (ARO) 11,7a -- 12,0ly
8. 10v o Radical Alter Ego / (RuKo) 10,3ake -- 12,2ly
9. 12v o Labyrinthian Lies / Heli (Team Ninitra) 10,1a -- 12,3ly
10. 7v o ST Ballo / Niina (StRa) 10,6aly -- 12,4ly
11. 9v t Grandezza Kind / Tierra (StRa) 12,0aly -- 12,5ly
12. 9v o Lancelot Snilli / (SnRa) 10,4a -- 12,6ly
13. 11v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 10,7a -- 12,7ly
14. 9v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,4a -- 12,8ly
15. 9v t Renáta Duán / (RuKo) 11,7 -- 12,9ly

Lähtö 7. Virtuaalimestaruus - finaali, Tasoitusajo 2600m, 24,0 ja nopeammat kylmäveriset, ei avointa osallistumista !
p. 50 000v€ - 25 000v€ - 15 000v€ - 10 000v€ - 5000v€.

TULOKSET ARPOI SissiP, kiitos !

1. 15v o Tierra’s Andre / Tierra (StRa) 20,5aly – 26,1kp - ONNEA !
2 13v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly – 26,2kp
3. 15v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a – 26,3kp
4. 8v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.21,5kp – 26,5kp
5. 8v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.21,5ake – 26,7kp
6. 8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a – 26,8kp
7. 10v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 20,3a – 26,8kp
8. 11v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a – 26,9kp
9. 8v o Unian Viikinki / (SnRa) 23,5a – 27,0kp
10. 7v o Jokkeri KAS / Janne (KADO) 1.20,4aly – 27,1kp
11. 9v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,3a – 27,1kp
12. 14v t Savun Justiina / (SnRa) 21,3a – 27,3kp
13. 10v o Ruskon Kurko / (RuKo) 20,3ake – 27,4kp
14. 12v t Tierra’s Bahula / Tierra (StRa) 19,2aly (27,1maly) – 27,5kp
15. 7v o Naurun Tyrskä / Juha (Väinölä) 01.20,2a – 27,6kp
16. 8v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 21,2a – 27,8kp

Lähtö 8. Virtuaalimestaruus - finaali, Tasoitusajo 2600m, 14,0 ja nopeammat lämminveriset, ei avointa osallistumista !
p. 50 000v€ - 25 000v€ - 15 000v€ - 10 000v€ - 5000v€.

TULOKSET ARPOI SissiP, kiitos !

1. 8v t Cobra Lily Ach / (ARO) 11,4a – 15,1kp - ONNEA !
2. 8v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly – 15,2kp
3. 9v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 11,3a – 15,2kp
4. 6v t Rjazán Blue Freesia / Viveka (Team Lily) 11,9a – 15,3kp
5. 10v t Rosamund Snilli / (SnRa) 10,9a – 15,5kp
6. 8v o Blackfyre Ach / (ARO) 11,1a – 15,5kp
7. 11v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 13,3a – 15,6kp
8. 7v t Dragonlily Speed / (SnRa) 11,8a – 15,7kp
9. 5v t Just For Fun RC / (SnRa) 12,5a – 15,8kp
10. 11v t Mildred Burn / Sylve (Team Ninitra) 12,4a – 15,9kp
11. 12v t Rjazán Morana / (ARO) 10,4a – 16,0kp
12. 10v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,3a – 16,2kp
13. 10v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake – 16,4kp
14. 10v t Greninja Snilli / (SnRa) 10,1a – 16,4kp
15. 9v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 10,9a – 16,5kp
16. 10v o Starscream Snilli / (RuKo) 12,1aly – 16,7kp

Ulkoasu © M Layouts
Kilpailut