VRER-ravit 27.10.2019

>> KILPAILUT JÄRJESTÄÄ RJAZÀN TROTTERS

Näissä raveissa juostaan Montemestaruus - karsinnat sekä finaali.

Osallistuminen / Rajoitukset / Säännöt
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Karsintoihin 1 hevonen + 2 varahevonen / omistaja / karsinta.
>> Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+ ja Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
>> Karsinnat juostaan 1600m matkalla ja finaalit 2100m, molemmat tasoitusajona.
>> Kahdesta ekasta karsinnasta pääsee mukaan viisi ensimmäistä, ja kolmannesta karsinnasta kuusi.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:
>> MUISTATHAN BR-TAGIN ILMOITTAUTUMISEESI !
>> Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: montemestaruus.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )


Osallistuminen päättyy 26.10.2019, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähdöt
Lähtö 1. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 2. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 3. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 4. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 5. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 6. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 7. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset alle m29,0aik, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€.

Lähtö 8. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€



Osallistujat / Tulokset:

Lähtö 1. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 11v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a (m27,1a) -- 1.27,0mly - finaaliin.
2. 8v t Aaja KAS / Piritta (KADO) m1.27,1aly -- 1.27,2mly - finaaliin.
3. 8v o Fasolt Namys / (RuKo) 22,4ake (28,8maly) -- 1.27,3mly - finaaliin.
4. 12v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a (25,5ma) -- 1.27,3mly - finaaliin.
5. 12v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 21,2a (m27,3a) -- 1.27,8mly - finaaliin.
6. 10v o Ruskon Kurko / (RuKo) 20,3ake (25,4maly) -- 1.28,4mly
7. 10v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a (28,0ma) -- 1.28,4mly

8. 13v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,1aly (27,6mke) -- 1.28,4mly
9. 14v t Savun Justiina / (SnRa) 21,3a (m27,2a) -- 1.28,5mly
10. 8v t AH Hallausva / (ARO) 24,5a (27,9ma) -- 1.286mly
11. 10v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) m1.26,2aly -- 1.28,7mly
12. 12v o Ruskon Hallasurma (RuKo) 21,2ake (25,2maly) -- 1.28,8mly
13. 10v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 22,9ake (28,7mly) -- 1.28,9mly
14. 8v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 23,6ake (28,9mly) -- 1.29,0mly

Lähtö 2. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 11v o Järndäldens Polkagris / (RuKo) 21,2ake (m26,5) -- 1.27,0mly - finaaliin.
2. 9v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 25,2ake (25,6maly) -- 1.27,1mly - finaaliin.
3. 11v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a (26,4ma) -- 1.27,2mly - finaaliin.
4. 8v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) m1.26,1ake -- 1.27,6mly - finaaliin.
5. 9v o Altto KAS / Joakim (KADO) m1.26,1aly -- 1.27,6mly - finaaliin.
6. 9v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 22,3a (m27,2a) -- 1.27,7mly
7. 9v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 23,4aly (28,3mly) -- 1.27,7mly

8. 10v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a (27,6ma) -- 1.27,8mly
9. 5v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 26,2aly (28,8maly) -- 1.27,9mly
10. 8v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 23,0ake (28,5mly) -- 1.27,9mly
11. 7v o Torfinn Snilli / (SnRa) 22,6a (m27,3a) -- 1.28,6mly
12. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 20,9aly (m27,5) -- 1.28,6mly
13. 13v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a (25,2ma) -- 1.28,9mly
14. 11v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a (m27,1a) -- 1.29,0mly

Lähtö 3. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 7v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 25,1ake (26,1maly) -- 1.27,0mly - finaaliin
2. 11v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a (m27,4a) -- 1.27,3mly - finaaliin
3. 14v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a (25,2ma) -- 1.27,3mly - finaaliin
4. 10v t Snillin Josefiina / (RuKo) 24,4ake (28,2maly) -- 1.27,8mly - finaaliin
5. 15v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 21,3a (25,2ma) -- 1.27,9mly - finaaliin
6. 8v t Brynja Namys / (RuKo) 25,8 (26,5maly) -- 1.28,0mly - finaaliin
7. 8v o Nattåska / (ARO) 20,9a (26,9ma) -- 1.28,0mly

8. 12v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,1a (m27,3a) -- 1.28,2mly
9. 8v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) m1.26,2aly -- 1.28,4mly
10. 9v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 23,5ake (28,4mly) -- 1.28,5mly
11. 8v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 26,2ake (28,9maly) -- 1.28,6mly
12. 6v t Karelia KAS / Janne (KADO) m1.27,2aly -- 1.28,8mly
13. 9v t Snillin Topaasi / (SnRa) 21,2a (m27,2a) -- 1.28,8mly
14. 9v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 24,1ake (26,0maly) -- 1.29,0mly

Lähtö 4. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 6v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 12,0aly (15,7maly) -- 1.17,0mly - finaaliin
2. 9v t Olivia Snilli / (SnRa) 10,2 (m16,2a) -- 1.17,1mly - finaaliin
3. 9v r Red Jack / (ARO) 14,1a (17,0ma) -- 1.17,2mly - finaaliin
4. 5v r Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) m17,8a -- 1.17,2mly - finaaliin
5. 9v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,3a (m18,1) -- 1.17,7mly - finaaliin
6. 7v o Cyborg Snilli / (SnRa) 12,1a (m16,4) -- 1.17,9mly
7. 9v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 11,1aly (16,2make) -- 1.18,0mly

8. 4v t Alexia Duán / Tuukka (Team Lily) 16,4a (m17,5a) -- 1.18,2mly
9. 11v t Destroyer / Inka (RDT) 11,3aly (16,2mke) -- 1.18,2mly
10. 9v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 11,0aly (15,1maly) -- 1.18,5mly
11. 7v o Jorah Duán / (ARO) 11,7a (17,2ma) -- 1.18,6mly
12. 5v o Fadewalker Ach / (ARO) 15,1a (18,1ma) -- 1.18,8mly
13. 6v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 13,7aly (17,2maly) -- 1.19,0mly
14. 8v t Problematic Shav / (RuKo) 11,3aly (15,5maly) -- 1.19,0mly

Lähtö 5. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 9v t Fashion Snilli / (SnRa) 10,4a (m16,4a) -- 1.17,0mly - finaaliin
2. 6v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 14,8ake (16,6maly) -- 1.17,2mly - finaaliin
3. 8v t Imperial Elite / (SnRa) 11,9a (m16,2a) -- 1.17,2mly - finaaliin
4. 6v t Countess MacLily / (RuKo) 13,4aly (15,8maly) -- 1.17,9mly - finaaliin
5. 6v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 11,2aly (17,9mly) -- 1.18,2mly - finaaliin
6. 7v t Passion Fly / (ARO) 15,7a (17,6ma) -- 1.18,4mly
7. 6v o Northern Chord Pomp / Leo (Team Lily) 15,0 (m17,3a) -- 1.18,5mly
8. 7v t Enchanted MacLily / (ARO) 11,8a (17,3ma) -- 1.18,5mly

9. 11v t Mildred Burn / Bertel (Team Ninitra) m15,2a -- 1.18,5mly
10. 8v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 11,3aly (16,1make) -- 1.18,5mly
11. 5v o Flashfire Ach / (RuKo) 13,9aly (17,6maly) -- 1.18,6mly
12. 10v o Firefox Impreza / (RuKo) 10,8aly (15,6maly) -- 1.18,7mly
13. 9v o Bluestar Icaros / (SnRa) 10,3a (m17,8) -- 1.18,8mly
14. 7v t Smashing MacLily / (ARO) 11,4a (16,8ma) -- 1.19,0mly
15. 5v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) m17,3 -- 1.19,0mly

Lähtö 6. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 7v o Demonite RC / (ARO) 13,3a (18,4ma) -- 1.17,0mly - finaaliin
2. 6v t Starryeyed Ach / Veikko (Team Lily) 13,2a (m16,7a) -- 1.17,1mly - finaaliin
3. 10v o François Ach / (RuKo) 12,1aly (16,2maly) -- 1.17,4mly - finaaliin
4. 8v o Lord Wallenberg / (SnRa) 11,1a (m16,2a) -- 1.17,5mly - finaaliin
5. 5v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) m17,7 -- 1.17,6mly - finaaliin
6. 8v o Impala Ach / (ARO) 11,0a (17,3ma) -- 1.17,7mly - finaaliin
7. 10v t Greninja Snilli / (SnRa) 10,1a (m17,3a) -- 1.18,0mly
8. 5v r Vallance Win / Bertel (Team Ninitra) m17,4 -- 1.18,2mly

9. 7v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 13,7ake (15,5make) -- 1.18,2mly
10. 10v o Radical Alter Ego / (RuKo) 09,9aly (m16,8) -- 1.18,3mly
11. 8v o Sorryforthelies / (RuKo) 11,4aly (15,4maly) -- 1.18,5mly
12. 7v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 13,2aly (15,3make) -- 1.18,6mly
13. 10v t Horror Pomp / (ARO) 10,0a (15,2ma) -- 1.18,7mly
14. 6v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 13,0ake (18,1maly) -- 1.18,7mly
15. 8v t Prestige Elite / (SnRa) 12,5a (m15,6) -- 1.19,0mly


Lähtö 7. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset alle m29,0aik, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€.

1. 12v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 21,2a (m27,3a) -- 1.26,0mke
2. 11v o Järndäldens Polkagris / (RuKo) 21,2ake (m26,5) -- 1.26,2mke
3. 14v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a (25,2ma) -- 1.26,2mke
4. 8v t Brynja Namys / (RuKo) 25,8 (26,5maly) -- 1.26,2mke
5. 11v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a (m27,1a) -- 1.26,4mke
6. 15v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 21,3a (25,2ma) -- 1.26,4mke
7. 9v o Altto KAS / Joakim (KADO) m1.26,1aly -- 1.26,5mke
8. 11v t Savun Cauhia / (ARO) 21,9a (26,4ma) -- 1.27,0mke

9. 7v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 25,1ake (26,1maly) -- 1.27,3mke
10. 12v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 24,4a (25,5ma) -- 1.27,5mke
11. 8v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) m1.26,1ake -- 1.27,5mke
12. 9v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 25,2ake (25,6maly) -- 1.27,6mke
13. 8v t Aaja KAS / Piritta (KADO) m1.27,1aly -- 1.27,8mke
14. 11v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a (m27,4a) -- 1.27,8mke
15. 10v t Snillin Josefiina / (RuKo) 24,4ake (28,2maly) -- 1.27,8mke
16. 8v o Fasolt Namys / (RuKo) 22,4ake (28,8maly) -- 1.28,0mke

Lähtö 8. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€

1. 6v t Starryeyed Ach / Veikko (Team Lily) 13,2a (m16,7a) -- 1.16,0mke
2. 6v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 14,8ake (16,6maly) -- 1.16,2mke
3. 7v o Demonite RC / (ARO) 13,3a (18,4ma) -- 1.16,3mke
4. 6v t Radical Zinzagazin / (RuKo) 12,0aly (15,7maly) -- 1.16,4mke
5. 8v o Lord Wallenberg / (SnRa) 11,1a (m16,2a) -- 1.16,4mke
6. 9v t Ivonne Snilli / (SnRa) 10,3a (m18,1) -- 1.16,9mke
7. 10v o François Ach / (RuKo) 12,1aly (16,2maly) -- 1.16,9mke
8. 6v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 11,2aly (17,9mly) -- 1.17,0mke

9. 5v r Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) m17,8a -- 1.17,0mke
10. 5v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) m17,7 -- 1.17,3mke
11. 9v t Fashion Snilli / (SnRa) 10,4a (m16,4a) -- 1.17,5mke
12. 8v t Imperial Elite / (SnRa) 11,9a (m16,2a) -- 1.17,5mke
13. 9v r Red Jack / (ARO) 14,1a (17,0ma) -- 1.17,6mke
14. 9v t Olivia Snilli / (SnRa) 10,2 (m16,2a) -- 1.17,9mke
15. 6v t Countess MacLily / (RuKo) 13,4aly (15,8maly) -- 1.18,0mke
16. 8v o Impala Ach / (ARO) 11,0a (17,3ma) -- 1.18,0mke

Ulkoasu © M Layouts
Kilpailut