VRER-ravit 03.12.2018

>> KILPAILUT JÄRJESTÄÄ RAVITALLI RUSKO.

Osallistuminen / Rajoitukset
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Peruslähtöihin 5 hevosta / omistaja, lähdöt jaetaan tarvittaessa.
>> Keksityt kuskit ovat sallittuja, ohjastajaa ei ole myöskään pakko merkitä !
>> Tammaderby lähtöön 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja.
>> Tammaderby on Suomessa syntyneille (suvullisille), 4 vuotiaille lämminveritammmoille, joten suvuttomat (evm) eivät ole oikeutettuja osallistumaan.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:
>> MUISTATHAN BR-TAGIN ILMOITTAUTUMISEESI !
>> Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: tammaderby.

Osallistuminen päättyy 02.12.2018, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )

Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset.
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 29,9 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
p. 3000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, 17,9 aikaiset ja hitaammat lämminveriset
p. 3000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, 13,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1000v€ - 500v€

Lähtö 7. Ryhmäajo 2600m, Tammaderby, Suomessa syntyneet 4-vuotiaat lämminveritammat.
p. 25 000v€ - 12 500v€ - 8000v€ - 4500v€ - 2000v€ - 1000v€

Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Tammaderby, Suomessa syntyneet 5-vuotiaat suomenhevostammat.
p. 25 000v€ - 12 500v€ - 8000v€ - 4500v€ - 2000v€ - 1000v€



Osallistujat / Tulokset:

Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset.
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

1. 3v t Ruskon Carmiina / (RuKo) 41,6aly -- 01.34,2ake
2. 3v t Saltan Tulikuura / (ARO) 35,2a -- 01.36,3ake
3. 3v t Duanin Justiinsajuu / (ARO) 36,5a -- 01.36,5ake
4. 3v t AH Kiriviima / (ARO) 34,6a -- 01.36,6ake
5. 3v o Saltan Tömähdys / (ARO) 36,2a -- 01.37,3ake
6. 3v t Ruskon Patarouva / (RuKo) 38,3aly -- 01.38,1ake
7. 3v o Pompeji Salarakas / (PoRa) 35,3aly -- 01.38,2ake
8. 3v t Pompeji Aliina / (PoRa) 39,6aly -- 01.38,5ake xx



Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 29,9 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
p. 3000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Ryhmä 1.
1. 4v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.46,2ke -- 01.30,1ake
2. 4v o Nattåska / (ARO) 29,2a -- 01.30,1ake
3. 6v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.30,1aly -- 01.30,3ake
4. 4v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 37,3a -- 01.30,4ake
5. 4v t Duanin Kultakuume / (PoRa) 32,6ake -- 01.31,4ake
6. 4v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 37,2a -- 01.32,5ake
7. 5v o Koivulan Raivokas / (RuKo) 33,1aly -- 01.33,5ake
8. 4v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.32,3ly -- 01.34,2ake

Ryhmä 2.
1. 5v t AH Balladi / (ARO) 29,3a -- 01.29,3ake x
2. 4v o Radikaali Wekkuli / (PoRa) 34,4ake -- 01.30,5ake x
3. 4v t Viis Minaa / Anders (Team Ninitra) 37,4a -- 01.30,6ake
4. 5v t Pompeji Lemmetär / (PoRa) 31,3ake -- 01.31,6ake
5. 4v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.34,1ke -- 01.32,1ake
6. 4v t AH Hallausva / (ARO) 29,1a -- 01.32,3ake
7. 5v o Pompeji Sirottava / (PoRa) 30,5ake -- 01.32,3ake
8. 4v o Jojon Nova / (PoRa) 39,2ake -- 01.33,5ake

Hylätty
5v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.32,5ly -- - hml



Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1000v€ - 500v€.

Ryhmä 1.
1. 8v o Snillin Iivari / (SnRa) 22,4 -- 01.22,1ake xx
2. 8v t Kelmeriina / (PoRa) 22,2aly -- 01.22,2ake
3. 6v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.24,3aly -- 01.22,4ake
4. 9v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.24,2ake
5. 7v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.24,6aly -- 01.24,5ake x
6. 7v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 23,1a -- 01.25,1ake
7. 7v o Ruskon Kurko / (RuKo) 23,2aly -- 01.26,2ake
8. 9v o Bergthor / (RuKo) 21,3aly -- 01.26,6ake

Ryhmä 2.
1. 12v o Snillin Vihtori / (ARO) 22,3a -- 01.21,2ake
2. 9v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 23,1a -- 01.22,2ake
3. 7v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.24,5aly -- 01.22,4ake x
4. 13v t Purnin Vippaus / Helga (Team Ninitra) 21,1a -- 01.22,4ake
5. 13v t O.K. Javana / (SnRa) 22,3a -- 01.23,1ake
6. 7v o Hiisin Hiski / (PoRa) 21,4aly -- 01.23,4ake
7. 13v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 21,5a -- 01.24,6ake x
8. 7v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.24,2ke -- 01.25,4ake

Hylätty
9v t O.R. Seireeni / (PoRa) 20,6aly -- - hml

Ryhmä 3.
1. 6v t Kissen Kuiskutus / Joni (KADO) 1.24,5aly -- 01.21,2ake
2. 10v t Pompeji Senja / (PoRa) 23,1aly -- 01.21,3ake
3. 9v t Nattfjäril / (RuKo) 23,1aly -- 01.22,2ake
4. 11v o Iki-Asko / (PoRa) 22,0aly -- 01.22,4ake
5. 8v t Saltan Tuikea / (SnRa) 23,8a -- 01.22,5ake
6. 11v o Theotorden / (RuKo) 21,1aly -- 01.22,6ake
7. 10v o Duanin Noniin / (ARO) 23,3a -- 01.25,1ake
8. 12v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 23,4a -- 01.25,4ake
9. 7v t Savun Cauhia / (ARO) 23,3a -- 01.25,5ake



Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lämminveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

Ryhmä 1.
1. 2v o Oogie Boogie / (RuKo) 21,2aly -- 01.19,5ake
2. 2v o Rjazán Stirling / (ARO) 19,3a -- 01.20,1ake
3. 2v o Foxtrot Pomp / (PoRa) 20,5ke -- 01.20,2ake
4. 2v t Gooseberry MacLily / (ARO) 19,2a -- 01.21,5ake x
5. 2v t Raven Snilli / (SnRa) 21,4 -- 01.21,6ake x
6. 2v t Alice Escapes / (RuKo) 20,4aly -- 01.22,5ake
7. 2v o Goldfinger MacLily / (ARO) 18,2a -- 01.22,6ake

Ryhmä 2.
1. 2v t Northwind MacLily / (ARO) 20,3a -- 01.19,5ake
2. 2v t Primus Cherry / (PoRa) 19,5ake -- 01.20,2ake
3. 2v t Rosa Dumalis / (PoRa) 20,4ake -- 01.20,5ake x
4. 2v o Rjazán Razzmatazz / (RuKo) 21,2aly -- 01.21,2ake
5. 2v t Radical In Your Mind / (PoRa) 20,4ke -- 01.21,4ake xx
6. 2v o Bungler Pomp / (PoRa) 21,3ke -- 01.22,2ake x
7. 2v t Countess McLily / (RuKo) 21,3aly -- 01.23,4ake



Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, 17,9 aikaiset ja hitaammat lämminveriset
p. 3000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 3v t Nightwish MacLily / Tuukka (Team Lily) 20,2 -- 01.17,2ake
2. 5v t À La Aloysia / (RuKo) 18,2aly -- 01.17,4ake
3. 5v t Take It / Henri (Team Lily) 18,1a -- 01.17,6ake
4. 6v t Sissi Survivor / Veikko (Team Lily) 20,1 -- 01.18,2ake
5. 4v o Ol' Buttermilk Sky / Jannica (APR) 23,2ke -- 01.18,2ake
6. 3v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 21,3a -- 01.19,3ake
7. 3v t Just For Fun RC / (SnRa) 19,4a -- 01.19,4ake
8. 3v o Cheerful MacLily / Eero (Team Lily) 22,2 -- 01.20,1ake
9. 3v o Demonite RC / (ARO) 17,5a -- 01.21,4ake
10. 3v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 21,5a -- 01.21,5ake

Hylätty
3v t Rout Pomp / (PoRa) 18,1aly -- - k



Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, 13,0 ja nopeammat lämminveriset
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1000v€ - 500v€

Ryhmä 1.
1. 8v t Electra Snilli / Juha (Team Lily) 11,1a -- 01.11,2ake x
2. 11v o Theotitus / (ARO) 10,4a -- 01.12,5ake
3. 7v t Olivia Snilli / (SnRa) 10,4a -- 01.13,1ake
4. 6v t Horror Pomp / (ARO) 12,1a -- 01.13,2ake
5. 11v o Experimental Duán / (PoRa) 10,6aly -- 01.14,2ake x
6. 11v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 01.14,5ake
7. 6v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 10,8aly -- 01.14,5ake
8. 6v t Fashion Snilli / (SnRa) 10,4a -- 01.14,5ake
9. 8v t Rjazán Morana / (ARO) 12,3a -- 01.14,6ake
10. 6v o Power Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.15,5ake

Ryhmä 2.
1. 7v o Kapiton Duán / (RuKo) 12,2aly -- 01.11,2ake x
2. 9v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 11,3a -- 01.11,2ake
3. 7v t Veilfire Ach / (ARO) 11,5a -- 01.11,5ake
4. 7v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,1aly -- 01.12,3ake xx
5. 5v o Crimescene Unia / (SnRa) 12,1a -- 01.12,4ake x
6. 9v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 12,3a -- 01.12,5ake
7. 7v o Black Fox Ach / (ARO) 12,2a -- 01.13,3ake
8. 10v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,2aly -- 01.14,3ake
9. 7v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,4aly -- 01.14,4ake
10. 9v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.14,5ake
11. 7v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,1aly -- 01.15,2ake x



Lähtö 7. Ryhmäajo 2600m, Tammaderby, Suomessa syntyneet 4-vuotiaat lämminveritammat.
p. 25 000v€ - 12 500v€ - 8000v€ - 4500v€ - 2000v€ - 1000v€

4v t Shakethatbrass / (ARO) 13,4a --
4v t Problematic Shav / (RuKo) 15,6aly --
4v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 14,1a --
4v t Zurié Duán (DS) 17,4aly --
4v t Northpearl MacLily / Emilia (Team Lily) 16,2a --
4v t Little Risky Pomp / (PoRa) 15,4aly --
4v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 14,4a --
4v t Cobra Lily Ach / (ARO) 13,4a --
4v t Rjazán Love You / (RuKo) 17,2ake --
4v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 15,4 --
4v t Minoque Unia (DS) 17,4aly --
4v t Enchanted MacLily / Viveka (Team Lily) 17,3a --

VARA:
Varahevosista 5 mahtui mukaan lähtöön !
4v t Cobra Lily Ach / (ARO) 13,4a --
4v t Rjazán Love You / (RuKo) 17,2ake --
4v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 15,4 --
4v t Minoque Unia (DS) 17,4aly --
4v t Enchanted MacLily / Viveka (Team Lily) 17,3a --
4v t Just A Ghost Pomp / (PoRa) 16,2ke --

TULOKSET:
Tulokset arpoi, Luna Laakso, kiitos !

1. 4v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 14,1a – 01.16,2akp
2. 4v t Problematic Shav / (RuKo) 15,6aly – 01.16,3akp
3. 4v t Minoque Unia (DS) 17,4aly – 01.16,5akp
4. 4v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 15,4 – 01.16,7akp
5. 4v t Cobra Lily Ach / (ARO) 13,4a – 01.16,9akp
6. 4v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 14,4a – 01.17,1akp
7. 4v t Shakethatbrass / (ARO) 13,4a – 01.17,2akp
8. 4v t Little Risky Pomp / (PoRa) 15,4aly – 01.17,5akp
9. 4v t Enchanted MacLily / Viveka (Team Lily) 17,3a – 01.17,6akp
10. 4v t Rjazán Love You / (RuKo) 17,2ake – 01.17,8akp
11. 4v t Zurié Duán (DS) 17,4aly – 01.17,9akp

Hylätty
4v t Northpearl MacLily / Emilia (Team Lily) 16,2a – - h



Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Tammaderby, Suomessa syntyneet 5-vuotiaat suomenhevostammat.
p. 25 000v€ - 12 500v€ - 8000v€ - 4500v€ - 2000v€ - 1000v€

5v t AH Indigo / (ARO) 24,3a --
5v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 34,6aly --
5v t Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 29,1a --
5v t Nyten / (DS) 27,1a --
5v t Pompeji Villisti / (PoRa) 29,1aly --
5v t Annapurna KAS / Joni (KADO) 1.31,3ly --
5v t Snillin Elegia / (SnRa) 24,2a --
5v t Renessanssirinsessa / (ARO) 27,5a --
5v t K.R. Roudatar / (RuKo) 35,2aly --
5v t EP Pimuliina (DS) 31,4aly --
5v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 29,3aly --
5v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.28,2ke --

VARA:
Kaikki varahevoset mahtuivat mukaan lähtöön !
5v t Renessanssirinsessa / (ARO) 27,5a --
5v t K.R. Roudatar / (RuKo) 35,2aly --
5v t EP Pimuliina (DS) 31,4aly --
5v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 29,3aly --
5v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.28,2ke --

TULOKSET:
Tulokset arpoi, Luna Laakso, kiitos !

1. 5v t Nyten / (DS) 27,1a – 01.30,3akp.
2. 5v t AH Indigo / (ARO) 24,3a – 01.30,4akp.
3. 5v t Snillin Elegia / (SnRa) 24,2a – 01.30,6akp.
4. 5v t Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 29,1a – 01.30,7akp.
5. 5v t EP Pimuliina (DS) 31,4aly – 01.30,8akp.
6. 5v t K.R. Roudatar / (RuKo) 35,2aly – 01.31,3akp.
7. 5v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 29,3aly – 01.31,4akp.
8. 5v t Renessanssirinsessa / (ARO) 27,5a – 01.31,6akp.
9. 5v t Annapurna KAS / Joni (KADO) 1.31,3ly – 01.31,7akp.
10. 5v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 34,6aly – 01.31,9akp.
11. 5v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.28,2ke – 01.32,0akp.

Hylätty
5v t Pompeji Villisti / (PoRa) 29,1aly – - hll

Ulkoasu © M Layouts
Kilpailut