VRER-ravit 30.04.2019 !

>> KILPAILUT JÄRJESTÄÄ RAVITALLI RUSKO.

Näissä raveissa juostaan Olympia-ajon ja Miniolympian finaalit.

Osallistuminen / Rajoitukset
>> 1-4 lähtöihin 2 hevosta / omistaja + 1 varahevonen.
>> Olympia-ajoon 1 hevonen / omistaja. ( Valitaan ennätykseltään 3 nopeinta mukaan. )
>> Miniolympia finaaleihin ei avointa osallistumista. ( Osallistujat tulevat karsinnoista. )
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:
Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: Ruskovrer3.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKoLi) 00,0ly -- )

>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

Osallistuminen päättyy 29.04.2019, klo. 22.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset, Ruskon Junnu-ajo 2019
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - karsinta 1.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - karsinta 2.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - karsinta 3.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - FINAALI. - EI SUORAA OSALLISTUMISTA
p. 40 000v€ - 25 000v€ - 15 000v€ - 8000v€ - 4000v€

Lähtö 6. Ryhmäajo 2600m, Olympia-ajo finaali, yli 5-vuotiaat 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 22 000v€+loimi+pokaali - 11 000v€ - 6600v€ - 2200v€ (- 1100v€)

Lähtö 7. Tasoitusajo 1100m, Miniolympia-finaali, 2.38,0 - 2.55,0-aikaiset, yli 4-vuotiaat A-ponit. EI SUORAA OSALLISTUMISTA
p. 250v€+loimi+pokaali - 150v€ - 100v€ - 50v€ (- 25v€)

Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, Miniolympia-finaali, 2.15,0 - 2.30,0-aikaiset, yli 4-vuotiaat B-ponit. EI SUORAA OSALLISTUMISTA
p. 250v€+loimi+pokaali - 150v€ - 100v€ - 50v€ (- 25v€)



Osallistujat / Tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset, Ruskon Junnu-ajo 2019
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

1. 3v o Maine / Anders (Team Ninitra) 33,5a -- 01.38,3ly
2. 3v o Duanin Nokappas / (ARO) 39,5a -- 01.38,6ly
3. 3v t Vauhtivilma / (ARO) 37,6a -- 01.39,2ly xx
4. 3v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 39,4aly -- 01.39,2ly x
5. 3v o Skagi R. / (RuKo) 39,3aly x -- 01.39,2ly
6. 3v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 35,3ake -- 01.39,3ly x
7. 3v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 39,2a -- 01.39,5ly x
8. 3v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 34,5a -- 01.40,1ly
9. 3v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 39,2aly -- 01.40,5ly
10. 3v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 32,6aly -- 01.40,6ly xx
11. 3v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 35,2ake -- 01.41,1ly x
12. 3v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 36,5a -- 01.41,4ly

VARA: kaikki varahevoset mukaan !
3v o Skagi R. / (RuKo) 39,3aly x --
3v t Vauhtivilma / (ARO) 37,6a --
3v o Mentiin / Marcus (Team Ninitra) 34,5a --
3v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 35,3ake --


Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - karsinta 1.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€

1. 8v o Drotsibojonsson / (SnRa) 22,1a -- 01.25,2ake x
2. 10v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 23,5a -- 01.25,3ake
3. 11v t Ruskon Felicia / (RuKo) 23,5aly -- 01.25,3ake
4. 9v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 23,1aly -- 01.25,5ake
5. 9v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 23,5ke -- 01.25,6ake
6. 12v o Duanin Noniin / (ARO) 21,1a -- 01.26,1ake
7. 6v o Nattåska / (ARO) 24,4a -- 01.26,3ake
8. 8v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 01.26,6ake
9. 8v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 23,1ake -- 01.27,3ake
10. 10v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a -- 01.27,3ake

VARA: kaikki varahevoset mukaan !
8v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a --
9v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 23,5ke --

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - karsinta 2.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€

1. 11v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a -- 01.24,2ake
2. 10v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a -- 01.24,3ake
3. 7v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 01.24,3ake
4. 10v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 01.24,3ake
5. 6v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 22,2a -- 01.24,4ake
6. 9v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 23,2ake -- 01.25,2ake
7. 6v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 24,4ake -- 01.25,3ake
8. 8v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 23,1a -- 01.26,2ake
9. 10v t Ruskon Helmiina / (RuKo) 23,5ake -- 01.26,2ake
10. 7v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 23,2aly -- 01.26,3ake

VARA: kaikki varahevoset mukaan !
11v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a --
6v t Radikalin Diipadaapa / Matti (RDT) 24,4ake --

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - karsinta 3.
p. 5000v€ - 3500v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€

1. 9v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a -- 01.25,1ake
2. 14v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a -- 01.25,2ake
3. 8v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 23,3a -- 01.25,2ake xx
4. 7v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 24,3ake -- 01.25,6ake
5. 9v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 23,3ke -- 01.25,6ake
6. 10v t Woimamimmi / (RuKo) 23,4aly -- 01.25,6ake
7. 11v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 20,4a -- 01.26,3ake x
8. 8v t AH Hösthäxa / (ARO) 22,4a -- 01.26,5ake
9. 7v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 24,2ake -- 01.26,6ake x
10. 7v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 21,2a -- 01.27,5ake

VARA: kaikki varahevoset mukaan !
14v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a --
7v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 24,3ake --

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset, Rusko-ajo 2019 - FINAALI. - EI SUORAA OSALLISTUMISTA
p. 40 000v€ - 25 000v€ - 15 000v€ - 8000v€ - 4000v€

1. 10v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 01.23,2ake x
2. 11v t Ruskon Felicia / (RuKo) 23,5aly -- 01.23,3ake
3. 9v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a -- 01.23,4ake
4. 7v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 01.23,5ake
5. 7v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 24,3ake -- 01.23,6ake
6. 11v r Snillin Meteoriitti / (ARO) 23,3a -- 01.23,6ake
7. 10v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 23,5a -- 01.24,1ake
8. 8v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 23,3a -- 01.24,3ake
9. 8v o Drotsibojonsson / (SnRa) 22,1a -- 01.25,4ake
10. 9v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 23,1aly -- 01.25,5ake

Hylätty
10v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a -- - hll
14v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 22,2a -- - hpl


Lähtö 6. Ryhmäajo 2600m, Olympia-ajo finaali, yli 5-vuotiaat 25,0 ja nopeammat kylmäveriset
p. 22 000v€+loimi+pokaali - 11 000v€ - 6600v€ - 2200v€ (- 1100v€)

Karsinnoista mukaan päässeet.
8v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,1a --
15v o Josveinkin / (Unia) 21,1a --
7v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a --
10v o Unian Korona / (Unia) 22,2 --
11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,2aly --
9v o Ruskon Kurko / (RuKo) 21,2ake --
6v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 22,2a --
6v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly --
9v o Viilunki / Decne (DeVi) 21,4ake --

Ilmoittautuneet, joista 3 nopeinta valitaan mukaan.
13v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a --
8v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 23,3a -- siirretty lähtöön 4 !
12v o Radikaali Weijari / Nea (RDT) 21,1aly --
11v o Snillin Viikari / (SnRa) 20,1a --

Lähtöjärjestys.
9v o Ruskon Kurko / (RuKo) 21,2ake --
8v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,1a --
13v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a --
11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,2aly --
9v o Viilunki / Decne (DeVi) 21,4ake --
6v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly --
6v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 22,2a --
12v o Radikaali Weijari / Nea (RDT) 21,1aly --
15v o Josveinkin / (Unia) 21,1a --
10v o Unian Korona / (Unia) 22,2 --
7v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a --
11v o Snillin Viikari / (SnRa) 20,1a --

OLYMPIA-AJO FINAALI - tulokset arpoi Tuire, kiitos !
p. 22 000v€+loimi+pokaali - 11 000v€ - 6600v€ - 2200v€ (- 1100v€)

1. 9v o Viilunki / Decne (DeVi) 21,4ake – 1.26,3akp.
2. 9v o Ruskon Kurko / (RuKo) 21,2ake – 1.26,5akp.
3. 11v o Snillin Viikari / (SnRa) 20,1a – 1.26,6akp.
4. 12v o Radikaali Weijari / Nea (RDT) 21,1aly – 1.26,9akp.
5. 10v o Unian Korona / (Unia) 22,2 – 1.27,0akp.
6. 13v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a – 1.27,0akp.
7. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,2aly –1.27,3akp.
8. 15v o Josveinkin / (Unia) 21,1a – 1.27,5akp.
9. 6v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 22,2a – 1.27,7akp.
10. 6v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly – 1.27,8akp.
11. 8v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,1a – 1.27,9akp.
12. 7v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a – 1.27,9kp.

Lähtö 7. Tasoitusajo 1100m, Miniolympia-finaali, 2.38,0 - 2.55,0-aikaiset, yli 4-vuotiaat A-ponit. EI SUORAA OSALLISTUMISTA
p. 250v€+loimi+pokaali - 150v€ - 100v€ - 50v€ (- 25v€)

tulokset arpoi Tuire, kiitos !
1. 5v o Skyforger / Jose (RDT) 2.46,3aly – 2.41,3ly
2. 5v t Radical Spinda / Sanna (RDT) 2.47,6ly – 2.41,4ly
3. 6v o Oxxy de Oddball / (Karanteeni) 02.38,5aly – 2.41,4ly
4. 5v o Da Capo Hesperos / (DeVi) 2.45,3aly – 2.41,6ly
5. 6v o Who’s Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.38,1aly – 2.41,9ly
6. 17v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 – 2.42,0ly
7. 5v t Toy’s Atlantis / (Valmari) 02.50,2aly – 2.42,2ly
8. 5v o Jänkälän Rähmäkäpälä / (RuKo) 2.45,3ly – 2.42,3ly
9. 5v t Toy’s Atlantis / Jutta (Valmari) 2.45,2a – 2.42,5ly
10. 4v t Unian Rubina / (SnRa) 2.45,5ly – 2.42,5ly
11. 5v o Da Capo Inferno / (RuKo) 2.44,4aly – 2.42,8ly
12. 12v t FM Nonparell / Noppa (Adina) 2.40,4 – 2.43,3ly
13. 7v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.41,4 – 2.43,5ly
14. 6v t Toy’s Pamela / (SnRa) 2.40,2a – 2.44,5ly
15. 13v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.50,2ly – 2.44,6ly
16. 5v t Da Capo Giselle / (RuKo) 2.43,3aly – 2.46,5ly


Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, Miniolympia-finaali, 2.15,0 - 2.30,0-aikaiset, yli 4-vuotiaat B-ponit. EI SUORAA OSALLISTUMISTA
p. 250v€+loimi+pokaali - 150v€ - 100v€ - 50v€ (- 25v€)

tulokset arpoi Tuire, kiitos !
1. 4v t Da Capo Lotus / (RuKo) 2.17,5ly - 2.14,1ke
2. 5v o Figaro Narr / (NaSe) 2.16,3ly – 2.14,3ke
3. 11v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 – 2.14,6ke
4. 4v t Unian Romantica / (SnRa) 2.21,3a – 2.14,9ke
5. 18v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 – 2.15,1ke
6. 4v o Toy’s Kevin / (SnRa) 2.17,3 – 2.15,1aly 2.15,4ke
7. 11v o Sugar Sorrow AD / Sonja (Adina) 2.16,5aly - 2.15,4ke
8. 5v o Da Capo Fjalar / (RuKo) 2.21,5ake – 2.15,5ke
9. 6v t Da Capo Helia / (RuKo) 2.21,2ake – 2.15,7ke
10. 6v t Da Capo Kajsa / (RuKo) 2.21,2ake – 2.15,9ke
11. 4v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 2.17,5ly – 2.16,4ke
12. 4v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 2.16,2ly – 2.16,5ke
13. 5v t Annie Narr / (NaSe) 2.16,1ly – 2.16,8ke
14. 18v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 – 2.17,5ke
15. 6v o Iltamäen Saturnus / (RuKo) 2.16,3ly – 2.17,6ke
16. 4v t Aken Arya / Annika (RDT) 2.16,2ly – 2.18,5ke


Ulkoasu © M Layouts
Kilpailut