VRER-ravit 04.07.2019

>> KILPAILUT JÄRJESTÄÄ RAVITALLI RUSKO.

Näissä raveissa juostaan N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinnat sekä finaali.

Osallistuminen / Rajoitukset
>> Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER-kalenterista !
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Peruslähtöihin 3 hevosta / omistaja, lähdöt jaetaan tarvittaessa.
>> Päälähdön karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja / karsinta (yhteensä siis 6 hevosta / omistaja).
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:
>> MUISTATHAN BR-TAGIN ILMOITTAUTUMISEESI !
>> Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: ruskovrer4.

Osallistuminen päättyy 03.07.2019, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )

Lähdöt
Lähtö 1. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta I, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 2. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta II, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 3. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta III, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset kylmäveriset
p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€.

Lähtö 6. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - finaali, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset, ei avointa osallistumista !
p. 40 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2500v€.




Osallistujat / Tulokset:

Lähtö 1. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta I, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 9v t Duanin Keisarinna (DS) 24,2aly -- 24,3ake - finaaliin.
2. 9v t. K. Tumen Aito / M. Koistinen (KiRi) 24,2 -- 24,4ake - finaaliin.
3. 13v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 24,5ake - finaaliin.
4. 11v t Snillin Timantti / (SnRa) 23,1a -- 24,6ake - finaaliin.
5. 8v o Duanin Lohdutus (DS) 24,8aly -- 24,7ake
6. 8v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.21,1ly -- 24,8ake
7. 8v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.21,3aly -- 24,9ake
8. 11v t Woimamimmi / (RuKo) 23,4aly -- 25,1ake
9. 11v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a -- 25,2ake
10. 8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 25,4ake
11. 10v t Snillin Josefiina / (RuKo) 24,4ake -- 25,6ake
12. 6v t Snillin Aallotar / (SnRa) 24,5a -- 25,8ake

Lähtö 2. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta II, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 7v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) 24,1aly -- 23,8ake - finaaliin.
2. 11v t Snillin Matilda / (SnRa) 21,2a -- 23,9ake - finaaliin.
3. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake -- 23,9ake - finaaliin.
4. 8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 24,1ake - finaaliin.
5. 7v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.22,4aly -- 24,2ake
6. 11v t Ruskon Helmiina / (RuKo) 23,5ake -- 24,3ake
7. 7v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 22,2a -- 24,4ake
8. 6v t Nyten (DS) 25,1aly -- 24,5ake
9. 9v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 23,3a -- 24,6ake
10. 8v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 23,5 -- 24,7ake
11. 9v t Renessanssirinsessa / (ARO) 23,1a -- 24,8ake
12. 7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.21,5aly -- 24,9ake

Lähtö 3. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta III, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 9v t Mini-Muskotti / Miko (KADO) 1.21,0aly -- 23,5ake - finaaliin.
2. 8v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 21,2 -- 23,4ake - finaaliin.
3. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly -- 23,5ake - finaaliin.
4. 11v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 23,5a -- 23,5ake - finaaliin.
5. 10v t Savun Cauhia / (ARO) 22,4a -- 23,7ake
6. 12v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 20,4a -- 23,7ake
7. 14v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 20,2a -- 23,9ake
8. 9v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,4a -- 24,1ake
9. 10v o Ruskon Kurko / (RuKo) 21,2ake -- 24,2ake
10. 9v o Duanin Arvoitus (DS) 23,3aly -- 24,3ake
11. 7v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.24,3ke -- 24,5ake
12. 10v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 24,6ake

vara: 1 ei mahtunut mukaan.
10v o AH Hurrikaani (DS) 23,5aly --


Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.

1. 3v t AH Suonoita / (ARO) 35,5a -- 35,2ake
2. 3v t. Hovi Hely / M. Filppula (KiRi) 40,4 -- 35,4ake
3. 3v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.48,5ly -- 35,6ake
4. 3v o Purnin Tosijäyhä / Ida (Team Ninitra) 37,6a -- 35,7ake
5. 3v r Ontuu KAS / Janne (KADO) 1.38,2aly -- 36,1ake
6. 3v t Pikkasen Pähee / Pauli (KiviRa) 01.36,4ly -- 36,2ake
7. 3v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 33,4a -- 36,4ake
8. 3v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 34,7a -- 36,5ake
9. 3v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.47,3ly -- 36,6ake
10. 3v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 35,5a -- 36,7ake
11. 3v o AH Höstblixt / (ARO) 35,7a -- 36,9ake

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset kylmäveriset
p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€.

AJETTU TASOITUSAJONA !
1. 5v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.30,1aly -- 29,7ke
2. 4v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.30,2ake -- 29,8ke
3. 4v t K.R. Karu Kosto / (ARO) 30,4a -- 29,9ke
4. 4v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 30,5a -- 30,0ke
5. 4v t Snillin Helmineito / (SnRa) 36,0a -- 30,1ke
6. 4v t. K.R. Hurme / M. Filppula (KiRi) 31,3 -- 30,2ke
7. 4v o Snillin Buugi / (SnRa) 34,9a -- 30,5ke
8. 4v o Snillin Muusikko / (SnRa) 36,3a -- 30,6ke
9. 4v o Duanin Nokappas / (ARO) 31,5a -- 30,8ke
10. 7v o. Duanin Leijonakeisari / R. Líden (KiRi) 30,3 -- 31,1ke
11. 4v t Vauhtivilma / (ARO) 34,7a -- 31,2ke
12. 4v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 30,9a -- 31,4ke
13. 4v t. Aikaikauden Kuolemanvalssi / T. Toukonen (KiRi) 35,1 -- 31,6ke

Lähtö 6. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - finaali, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset, ei avointa osallistumista !
p. 40 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2500v€.

1. 9v t Duanin Keisarinna (DS) 24,2aly -- 23,7ake - ONNEA !
2. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake -- 23,8ake
3. 9v t Mini-Muskotti / Miko (KADO) 1.21,0aly -- 23,9ake
4. 8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 23,9ake
5. 7v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) 24,1aly -- 24,0ake
6. 11v t Snillin Timantti / (SnRa) 23,1a -- 24,1ake
7. 11v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 23,5a -- 24,2ake
8. 11v t Snillin Matilda / (SnRa) 21,2a -- 24,4ake
9. 8v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 21,2 -- 24,5ake
10. 13v t AH Hallakuu / (ARO) 20,3a -- 24,7ake
11. 9v t. K. Tumen Aito / M. Koistinen (KiRi) 24,2 -- 24,8ake
12. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly -- 25,1ake



Ulkoasu © M Layouts
Kilpailut